GÜR KALIP Makine ve Plastik San.Tic. Ltd. Şti

Plastik ürünler ve kalıp imalatı sektörünün önemli kuruluşlarından olan GÜR KALIP, 25 yılı aşkın süredir plastik ürünlerin imalatı ve ticareti alanında faaliyet göstermektedir.

Amasya Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde yer alan 18.000 m2 açık alanda, yaklaşık 9.000 m2 kapalı alana, son teknoloji makinelere, eğitimli ve deneyimli çalışan profiline sahip tesislerinde, plastik ürünlerinin ve kalıplarının imalatını yapan GÜR KALIP Makine ve Plastik San. Tic. Ltd. Şti., sektöründeki 25’yılı aşan deneyimi ile yurt içi ve yurt dışı müşterileri için, otomotiv, inşaat, ulaştırma, temizlik, dayanıklı tüketim ve ambalaj gibi çok çeşitli sektörlere yönelik hizmet vermektedir.

GÜR KALIP, esnek üretim mantığı ile bünyesine yeni ürünler ekleme kararı almış olup, bu doğrultuda yatırımlarını tamamlamış ve tesciline sahip olduğu GPA markası ile ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi çerçevesinde 2011 yılı itibariyle  ‘’POLİETİLEN BORU BAĞLANTI ADAPTÖRLERİ’’ üretimine ve satışına başlamıştır.

Portföyünde bulunan ürün grupları ile Türkiye iç pazar ihtiyacının büyük bir kısmını karşılamakta olan Gür Kalıp, başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ülkelere ihracat yapmaktadır.

GPA markalı ürünler, Şehir Şebekesi İçme Suyu, Peyzaj Sektörü, Tarımsal Sulama Sistemleri, Yağmurlama ve Fıskiye Sistemleri, Havuz Sistemleri, Sıvı Madde taşımasında Ø 20 mm – Ø 110 mm : PN 16 değerleri arasında güvenle kullanılabilmektedir. Ürünlerimiz açılı sıkma özelliği sayesinde borularda meydana gelebilecek ölçü farklarının meydana getirebileceği olumsuzlukları ortadan kaldırdığı gibi, üretim esnasında kullanılan bütün materyaller, yüksek kalitede çok yönlü yapılan testlerin ardından, herhangi bir bakteri oluşumu, yosunlaşma, suyun kokusunu ve tadını değiştirmeyecek şekilde üretilmektedir.

İsa GÜR
GÜR KALIP Yönetim Kurulu Başkanı